Tam i z powrotem autokarem

w- PolskaW Polsce pierwsze autobusy budowano w okresie międzywojennym w zakładach Ursus. Były to niewielkie pojazdy na podwoziu lekkiej ciężarówki, nienadające się do obsługi większych miejscowości. Ze względu na ograniczenia impo

Tam i z powrotem autokarem Organizatorzy wycieczek i wyjazdów muszą czasami szukać alternatywnych firm transportowych na różne okazje. Dlatego korzystają z usług typu . O podróżach.

Produkcja autobusów- Polska

W Polsce pierwsze autobusy budowano w okresie międzywojennym w zakładach Ursus. Były to niewielkie pojazdy na podwoziu lekkiej ciężarówki, nienadające się do obsługi większych miejscowości. Ze względu na ograniczenia importowe, powstające wówczas firmy autobusowe zmuszone były sprowadzać z krajów zachodnich duże podwozia autobusowe (np. Leyland) i budować karoserie we własnym zakresie (powszechnie stosowano wówczas karoserie drewniane z blaszanym poszyciem).
...
Największą polską marką autobusów jest Solaris Bus & Coach, fabryka produkująca nowoczesne autobusy podmiejskie, miejskie i turystyczne, powstała na bazie istniejącej wcześniej montowni firmy Neoplan.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus


Autokar to wybór dla wycieczek

Zorganizowane wycieczki szkolne czy inne grupy wyjazdowe często korzystają z usług przewoźników autokarowych, głownie z powodu wygody jakie niesie za sobą takie rozwiązanie. Co prawda ceny za przejazd autokarem mogą być dość wysokie, to przy dużej liczbie osób cena 'na głowę' spada do poziomu ceny biletu kolejowego, albo czasem nawet i taniej.

Końcowa cena przejazdu zależy od trasy, przystanków, samego autokaru oraz marży dla kierowcy, czy tez firmy przewozowej. Im nowszy autokar tym cena może być większa, ponieważ w grę wchodzą jeszcze koszty amortyzacji i pokrycia ewentualnych strat.


O autobusie miejskim

Autobus miejski ? autobus służący do przewozu dużej liczby osób na stosunkowo krótkich trasach.

Autobusy te muszą mieć szerokie drzwi, możliwie niską podłogę, szerokie i wygodne przejścia między siedzeniami oraz dużo miejsc stojących. Liczba miejsc siedzących może być niewielka, a siedzenia nie muszą być wygodne. Niezbędne jest tutaj zastosowanie rozbudowanej informacji dla pasażerów: oznaczenie linii, trasa itp. i to zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej.

Ze względu na warunki ruchu miejskiego, w jakich autobusy poruszają się, muszą one odznaczać się dużą zwrotnością i zdolnością do przyspieszenia, natomiast ich prędkość maksymalna nie musi być zbyt duża (chociaż pewne typy autobusów miejskich mają układ napędowy zapewniający prędkość max. ponad 100 km/h i często są stosowane elektroniczne ograniczniki prędkości).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Autobus_miejski



© 2019 http://sauny.kolobrzeg.pl/