Taki to doskonała produkt dla kobiet uwielbiających sporty zimowe, dla przykładu łyżwiarstwo czy snowboard. Komfort oraz wygoda z pewnością są warte tej ceny.

Wpis o odzieży termoaktywnej i sportach.

Encyklopedia, hasło: bielizna termoaktywna

zestaw termoaktywny damskizestaw termoaktywny damski
Bieliznę termoaktywną dzieli się zwykle pod kątem tego jaki zapewnia ona komfort cieplny, gdyby zastosować ją bez pozostałych warstw ubraniowych. Zwykle czym większy komfort, tym jest ona grubsza i jednocześnie tym gorzej odprowadza wilgoć: bielizna cienka - nie zapewnia sama prawie żadnego komfortu cieplnego, za to najlepiej odprowadza wilgoć - zalecana jest do intensywnego wysiłku fizycznego bielizna średnia - zapewnia umiarkowany komfort i jednocześnie umiarkowanie dobrze odprowadza wilgoć bielizna gruba - zapewnia dość duży komfort cieplny, ale słabo odprowadza wilgoć, dlatego stosuje się ją w sytuacjach wymagających pozostawania długo w nieruchomej pozycji - szyje się z niej np.

specjalistyczne, wysokogórskie, jednoczęściowe piżamy. Oprócz tego niektóre rodzaje bielizny termoaktywnej zapewniają też, pewną minimalną ochronę od wiatru oraz ochronę antybakteryjną.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna

Sezon na szaleństwo zimowe

Łyżwy, czy narty to coś co pewnej grupie osób nieodzownie kojarzy się z sezonem zimowym i właśnie z tych powodów na niego czekają. Oczywiście czekanie poprzedzają porządnym przygotowaniem się do owego sezonu, zarówno w sprzęt jak i w odpowiednią formę.

Coraz więcej ludzi inwestuje w odzież termoaktywną, aby jeszcze zwiększyć swój komfort podczas długiego i intensywnego, zimowego szaleństwa. Dobre zestawy odzieży termoaktywnej mogą nas nieźle pociągnąć po kieszeni, jednak zwracając uwagę na ich wysoka jakość oraz zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego- warto.

Ubranie nie będzie się lepić do skóry, a i trudniej będzie o jakieś odparzenia, czy zaczerwienienia od potu.

Zastosowanie odzieży termoaktywnej

Odzież termoaktywna jest stosowana szerzeń niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

Noszą ją nie tylko sportowcy, ale też alpiniści i innych ekstremalnych dziedzinach.

Co ciekawe taką odzież wykorzystuje się również w oddziałach specjalnych policji, straży pożarnej i oddziałach wojska. Nic dziwnego, że bielizna i odzież tego typu zdobyła tak szerokie gro użytkowników.

Szczególnie dla użytku w służbach publicznych, gdzie ważny jest każdy aspekt wygody i komfortu przez noszących je funkcjonariuszy..

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: