Uszkodzona roleta, czy żaluzje? To nie znaczy, że musisz kupić nowe. Wszystko da się naprawić!

Rolety wolnowiszące

naprawa rolet warszawa
Przed nadejściem letnich, słonecznych dni, warto wyposażyć okna...w dekoracyjne i funkcjonalne rolety.

Dzięki nim łatwo będzie dowolnie regulować ilość wpadającego do wnętrza światła, bez względu na porę roku i dnia. ROLETY MATERIAŁOWE KASETKOWE to osłony rolowane zawieszane bezpośrednio na skrzydle okiennym w bardzo estetycznej kasetce, która chroni zwiniętą tkaninę rolety przed zabrudzeniem, a prowadnice chronią jej boki oraz przytrzymują tkaninę przy szybie.

W ten sposób uzyskujemy pełne zaciemnienie okna oraz bezawaryjne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.Dzięki kasetce w różnorodnych kolorach rolety wtapiają się ramę okienną stanowiąc jej całość. ROLETY WOLNOWISZĄCE to najbardziej uniwersalne zasłony okienne.

Pasują do każdego wnętrza, łącząc prostotę z funkcjonalnością.

Świetnie wypadną w salonie, ochronią przed porannym słońcem w sypialni i urozmaicą pokój dziecięcy.
To nie jedyna funkcja jaką mogą pełnić rolety wolnowiszące, gdyż świetnie sprawdzają się w roli przesłon wnęk, regałów czy ekranów projekcyjnych .
W naszej ofercie każdy Klient odnajdzie dla siebie odpowiedni wzór i kolor.Źródło: http://velum.com.pl/rolety/

Definicja rolet

Roleta - zasłona zwijana montowana wewnątrz i na zewnątrz budynku nad otworem okiennym - najczęściej z tkaniny.
Podnoszona i opuszczana poprzez nawijanie na wałek przy pomocy sprężyny wewnątrzwałkowej, linki, łańcuszka lub silniczka elektrycznego.
Roletą zewnętrzną popularnie nazywana jest żaluzja budowlana zewnętrzna. Plisa to rodzaj eleganckiej i dekoracyjnej zasłony przeciwsłonecznej pozwalającej uzyskać niepowtarzalne efekty świetlne i możliwości kompozycyjne jako jedyna daje możliwość zasłonięcia otworów okiennych o nietypowych kształtach: okręgi, trójkąty, trapezy itp.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Roleta

Szybki sposób na zasłonięcie okien

naprawa rolet warszawaSą różne metody zasłaniania okien.
Od najprostszych zasłon składających się z płachty materiału po bardzo skomplikowane, wielofunkcyjne żaluzje. Moim zdaniem jedną z najlepszych opcji jest zastosowanie rolet. Do wyboru jest kilka ich rodzajów.

Mało tego - dzięki temu, że rolety mogą być wykonane z różnych rodzajów materiału to można je bez problemu dopasować do swojego wystroju wnętrza.

Również można dopasować kolor samego materiały jak i stopień przepuszczalności światła.

To daje bardzo dużo możliwości.

Jak wybierać rolety?

Jak wybrać roletę? Na co zwracać uwagę, przed dokonaniem konsumenckiego wyboru, jak dopasować roletę do okna i wnętrza? To nie są pytania, na które można znaleźć jedną i uniwersalną odpowiedź, zwłaszcza że istnieje kilka typów rolet. Rolety dzielą się zasadniczo na te standardowe i na wymiar.
Z pewnością te pierwsze będą tańsze, jednak jeśli nasze okno nie jest standardowe, to trudno - musimy zainwestować w rolety na wymiar.

Na wymiar trzeba także wybrać rolety na okna dachowe.

Rolety kryjące

Od jakiegoś czasu coraz częściej w oknach zakładamy drewniane żaluzje.
Nic dziwnego, ponieważ są wyjątkowo ładne, często nie pasują do okna, ale o tym w innym artykule.
Drewniane żaluzje dają prawie 100% nieprzepuszczalność, są więc całkiem skuteczną osłoną. Są jednak dość drogie, zwłaszcza wykonane na zamówienie - kosztują kilkaset złotych za sztukę.

Ale są trwałe, nie blakną pod wpływem Słońca i dobrze się prezentują. Zanim podejmiemy decyzję, musimy mieć ustalony budżet, musimy też wiedzieć jaka ma być przepuszczalność światła.

Jaki jest koszt rolet?

Rolety nie są zbyt tanie, łatwiej i taniej jest zmienić kolor ścian, niż dobrać nowe rolety. Z tego powodu trzeba dobrze przemyśleć ich kolor, ja polecam zdecydować się na coś neutralnego, w dość stonowanych odcieniach.
Dobre będą wszystkie odcienie szarości, biel, delikatne beże, ewentualnie jasne brązy.

Intensywne kolory wymagają dopasowania do nich wystroju całego pomieszczenia, dlatego odradzam taki wybór. Ważny jest typ mocowania, jednak większość modeli jest uniwersalna - można je zamontować na ramie okna, wewnątrz wnęki okiennej, lub na suficie.

Zazwyczaj zakłada się rolety do ramy okna, ale takie rozwiązanie ma tez wady - może powodować parowanie okien, a mocowanie mogą uszkodzić ramę (chociaż nie powinny, trzeba mieć jednak pewne doświadczenie w montażu).

.
Dodane: 13-04-2015 08:42

Tagi: Uncategorized rolety żaluzje

Widok do druku:

naprawa rolet warszawa

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: