Potrzebujesz profesjonalnej firmy sprzątającej, oferującej szeroki wachlarz usług?

O płynie do mycia naczyń

cleaning krakówcleaning kraków
Płyn do mycia naczyń ? pospolity i uniwersalny detergentowy środek czystości stosowany w gospodarstwach domowych i w gastronomii. Używany jest głównie do ręcznego mycia ? usuwania brudu i resztek posiłku z naczyń kuchennych, zastawy stołowej i sztućców. Sprzedawany jest w postaci koncentratu dobrze rozpuszczalnego w wodzie.

Przed użyciem należy sporządzić jego kilkuprocentowy roztwór. Oprócz skuteczności i wydajności, płyn do mycia naczyń powinien charakteryzować się brakiem negatywnego wpływu na skórę rąk.

Nie powinien także pozostawiać zacieków na szklanych naczyniach.
Skład chemiczny płynu powinien zapewniać jego neutralność dla środowiska naturalnego oraz szybką biodegradację.
Obrońcy przyrody postulują również sprzedawanie takich płynów w postaci wysokoskoncetrowanej i w dużych opakowaniach jednostkowych nadających się do recyklingu. Podstawowymi składnikami płynu do mycia naczyń są: oksyetylenowane alkohole tłuszczowe jako związki powierzchniowo czynne (5-15%), woda. Ponadto w jego skład mogą wchodzić: surfaktanty anionowe wspomagające usuwanie tłuszczu, tlenki amin lub dietanoloamidy jako stabilizatory piany (np.

cocamide DEA ? dietanoloamid kwasów oleju kokosowego), środki enzymatyczne, wybielacze, środki odrdzewiające, regulatory twardości wody (krzemiany, fosforany, cytryniany), polimery regulujące lepkość, gliceryna lub lanolina dla ochrony dłoni, etanol, chlorek sodu, kwas octowy, niewielkie ilości substancji konserwujących, barwiących i zapachowych. Ciekawostki Polski płyn do mycia naczyń Ludwik produkowany jest od 1964 r.

i początkowo sprzedawany był w szklanych opakowaniach1.

Współtwórcami wynalazku są: inż.

Hanna Majchert, inż Zbigniew Korda.

Właścicielem patentu zostały Zjednoczone Zespoły Gospodarcze INCO Warszawa, obecnie Grupa INCO (wcześniej INCO-Veritas S.A.). Płyn do mycia naczyń można zastosować do amatorskiego wyizolowania DNA.

Technologię takiego procesu zaprezentowali studenci z Uniwersytetu Wrocławskiego na Dolnośląskim Festiwalu Nauki w 2004.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_do_mycia_naczy%C5%84

Miejsce pracy - musi być czyste!

Ważną kwestią w miejscu pracy jest to, żeby było czysto.
Wiadomo, że nie zawsze mamy możliwość by zadbać o to we własnym zakresie, dlatego warto albo wynająć biuro w takim miejscu, gdzie usługa sprzątania jest wliczona w koszt, albo (jeśli nasza firma jest rozwinięta i ma swój biurowiec) poszukać zewnętrznej firmy sprzątającej.
W pracy porządek jest bardzo ważny, zwłaszcza w przestrzeniach biurowych.

Ład w najbliższym otoczeniu sprawia, że możemy się skupić na zadaniach, jakie mamy do zrobienia, a nie na śledzeniu warstwy kurzu na szafkach, czy też sterty porozrzucanych po biurze papierków.

O znaczeniu przestrzeni publicznej

Chcemy, żeby nasze otoczenie było czyste i ładne.

Jednak trzeba włożyć naprawdę dużo wysiłku, żeby tak było.

Na szczęście w polskich miastach z każdym rokiem poprawia się wygląd przestrzeni publicznych.

Skwery i parki są bardziej zadbane, trawniki przystrzyżone, a parkingi chodniki zimą odśnieżane.

To w jakim miejscu żyjemy ma ogromny wpływ na nas.
Zadbane tereny zielone zachęcają do aktywności fizycznej i spacerów, a to poprawia nie tylko nasze samopoczucie, ale również zdrowie.

.

Widok do druku:

cleaning kraków

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: