tancerki

Jak szukasz tancerki to trafiłeś idealnie. Koncerty zespołów muzycznychKażdy kto kiedykolwiek był na jakimkolwiek koncercie to wie jak fajne jest to doświadczenie.
Dobry zespół jest w stanie znakomicie zabawić publiczność i dostarczyć niezapomnianych...Jak szukasz to trafiłeś idealnie.

Koncerty zespołów muzycznych

Każdy kto kiedykolwiek był na jakimkolwiek koncercie to wie jak fajne jest to doświadczenie.
Dobry zespół jest w stanie znakomicie zabawić publiczność i dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Do tego dochodzi kwestia odbioru samej muzyki - mało kto w domu dysponuje takim sprzętem jakiego używa się na koncertach.

Jest to efekt sam w sobie. Jak do tego wszystkiego dołożymy światło i taniec to mamy rewelacyjny show (czyli po polsku - pokaz). Takie coś zawsze robi ogromne wrażenie i pozostawia niezapomniane wspomnienia. A jakby coś takiego mieć na imprezie firmowej? Na pewno nie była by nudna!

Na evencie

Imprezy firmowe albo bankiety mogą się kojarzyć z czymś bardzo nudnym.
Aczkolwiek wcale nie musi tak być.
Jest kilka naprawdę fajnych sposobów urozmaicenia takiego wydarzenia. Na pewno jednym z lepszych pomysłów jest zaproszenie zespołu tanecznego.

Takie profesjonalne pokazy tańca z pewnością będą ciekawe i uświetnią każdy bankiet czy event.

Pokazy taneczne

tancerkiCzy chciałbyś oglądać pokazy tańca wykonywanego przez zdolne i zręczne tancerki i tancerzy? Myślę, że nikt nie miał by nic przeciwko, no chyba, że jest "moherową" babcią. Tak więc korzystając z okazji warto nieco bardziej zagłębić się w temat.
Oczywiście regularnie organizowane są różne konkursy tańca towarzyskiego, sportowego, tańca na lodzie i tak dalej.
Ale tutaj nie chodzi mi o takie pokazy. Zdecydowanie ciekawszymi są pokazy Samby doskonale znanej z karnawału w Rio de Janeiro.
Połączenie efektownych strojów ze zmysłowym tańcem robi wrażenie. No i oczywiście miło się na to wszystko patrzy. Ostatnimi czasy bardzo modny stał się taniec brzucha. I takie właśnie pokazy, również z efektownymi strojami, warto obejrzeć.

Taniec nowoczesny

Taniec nowoczesny powstał na przełomie XIX i XX wieku jako odłam baletu, w którym jednak zabrakło sztywnych reguł tańca klasycznego.
Jego korzenie sięgają Europy, a od ok. 1930 roku opanował także Stany Zjednoczone.

Taniec nowoczesny wymaga od tancerza niezwykłej koordynacji ruchów.

Aby tańczyć na wysokim poziomie, potrzeba wielu godzin wytężonych treningów, determinacji i poświęcenia. Rodzaje tańca nowoczesnego Taniec breakdance to kombinacja ruchów rąk i nóg, wykonywanych najczęściej.

Taniec nowoczesny hip hop krystalizował się w Ameryce w latach 1930-1950, wykorzystując elementy folkloru afrykańskiego i indiańskiego.

Czołowymi reprezentantami tańca współczesnego byli: Isadora Duncan, Doris Humphrey, Martha Graham. Układy taneczne, które są charakterystyczne dla tańca nowoczesnego: breakdance ? rodzaj tańca wymagający odpowiedniej kondycji oraz wysokiego poczucia rytmu; hip-hop ? jest związany ze street dance, który przyswaja techniki hip-hopowe, takie jak: locking, popping, funk; electric boogie ? styl tańca nowoczesnego, który jest nazywany ?tańcem robotem?; disco dance ? to taniec, który pojawił się w latach 70., opiera się na szybkich wymachach nóg i rąk, dopuszcza w swoich układach figury akrobatyczne; house dance ? tańce, które mają wiele odmian do muzyki house; funky ? taniec luźny i optymistyczny, oznacza indywidualność, kreatywność i radość z dynamizmu; bollywood dance ? to hinduski taniec filmowy, jest gorący, dynamiczny, podkreśla dzikość; afro dance ? grupa tańców rytualnych, które pochodzą z Afryki, są energiczne, pozwalają ukazywać dzikość. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Taniec_nowoczesny

Definicja tańca

Taniec to: zespół zjawisk ruchowych będący transformacją ruchów naturalnych, powstający pod wpływem bodźców emocjonalnych, zazwyczaj skoordynowany z muzyką forma elementów ruchowych nosząca określoną nazwę (na przykład walc) przejaw kultury związany z określonym środowiskiem i określoną funkcją (taniec towarzyski, taniec ludowy) utwór muzyczny skomponowany zasadniczo (lub choćby tylko formalnie) w celu wykonania tańca poruszanie się w rytm muzyki, zazwyczaj parami lub w grupie, albo w pojedynkę. Każdy ma dość jasne wyobrażenie o tym, czym jest taniec, potrafi jeśli nawet nie opisać, to przynajmniej go rozpoznać i prawdopodobnie sam kiedyś tańczyłpotrzebne źródło.
Od kiedy socjologia podzieliła czynności ludzkie na przyrodzone i kulturalne, taniec zaliczono do czynności kulturalnych.
Najprostszy podział, jakiego można dokonać, to wyodrębnienie trzech odmiennych sfer działalności ludzkiej, w których się rozwinął: religia, rozrywka i sztuka. W każdej z nich pełni inne funkcje.
Nie jest to podział ani precyzyjny, ani wyczerpujący.
Taniec może być także formą terapii (choreoterapia), zaś dla niektórych ludzi jest po prostu pracą.

Elementy tańca występują w niektórych dyscyplinach sportu jak: łyżwiarstwo figurowe, pływanie synchroniczne i gimnastyka artystyczna.

Taniec jest zaliczany do ćwiczeń rekreacyjnych mających bardzo korzystny wpływ na zdrowie psychofizyczne. W wyniku ruchu ciała w tempie zgodnym z muzyką można wyrazić swoje uczucia, a z samego ruchu czerpać dużą przyjemność.Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Taniec
.

Widok do druku:

tancerki

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: