pompy ciepła gdańsk

Mamy wiele typów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej wydajne.
Ich montaż jednak wymaga niemałego doświadczenia, dlatego należy wynająć firmę, która montuje .

Pompa ciepłą w Wikipedii

Pompa ciepła ? maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej.
Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych). Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w: gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki), przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu), klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń), chłodnictwie, ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza). podgrzewaniu wody użytkowejŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła

Zamarzający grunt

Wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii niesie za sobą poważne ryzyko, nawet przy pozyskiwaniu jej z odwiertów do ogrzewania pompą ciepła.
Taki zabieg, który został źle wykonany i źle przeliczony może poskutkować znacznym obniżeniem temperatury gruntu, w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do przymarzania. W przypadku kiedy na działce zaczynają obumierać rośliny i trawa, może to być spowodowane właśnie zbytnim wychłodzeniem gruntu. Należy wtedy wykonać więcej odwiertów, aby zrównoważyć pobieraną energię.

Uzyskiwanie energii geotermalnej

pompy ciepła gdańsk
Głównym sposobem pozyskiwania energii geotermalnej jest tworzenie odwiertów do zbiorników gorących wód geotermalnych.
W pewnej odległości od otworu czerpalnego wykonuje się drugi otwór, którym wodę geotermalną po odebraniu od niej ciepła, wtłacza się z powrotem do złoża.
Wody geotermiczne są z reguły mocno zasolone, jest to powodem szczególnie trudnych warunków pracy wymienników ciepła i innych elementów armatury instalacji geotermicznych. Energię geotermiczną wykorzystuje się w układach centralnego ogrzewania jako podstawowe źródło energii cieplnej.
Drugim zastosowaniem energii geotermicznej jest produkcja energii elektrycznej.

Jest to opłacalne jedynie w przypadkach źródeł szczególnie gorącychŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_geotermalna.

Dodane: 25-09-2016 02:43

Tagi: Uncategorized gdańsk dom usługi pompy ciepła ogrzewanie

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: