O powszechnym zjawisku druku

naklejki cyfrowoNa co dzień mało kto zastanawia się nad tym jak wykonane są te wszystkie kolorowe magazyny, reklamy czy wielkie bannery na autostradach, jednak proces przygotowania takich materiałów nie jest prosty i wymaga zaangażowania wielu osób, nie tylko z drukarni.

Wszystko zaczyna się od projektu wykonanego na komputerze w formacie rastrowym lub wektorowym przez grafika.

Projekt musi być odpowiednio stworzony, aby pasował do przyjętych formatów druku w zależności od jego przeznaczenia. Później projekt trafia do realizacji w drukarni, gdzie musi zostać dostosowany do druku (najczęściej na roli) przez operatora DTP. Dopiero po tych wszystkich krokach wykonuje się druk całości nakładu.

Kolory dodatkowe (specjalne spotowe "z puszki")

naklejki cyfrowo
Kolory dodatkowe (specjalne, spotowe, "z puszki") ? kolory farb drukowych będące uzupełnieniem kolorów farb procesowych (np.

CMYK lub Hexachrome).

Mogą być wykonane na podstawie wzorników barw np.
Pantone, HKS lub barwy indywidualnie wskazanej przez zamawiającego.
Wszystkie farby poza farbami procesowymi określa się mianem farb spotowych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolory_dodatkowe

Poligrafia ? dziedzina techniki zajmująca się

Poligrafia ? dziedzina techniki zajmująca się procesami wytwarzania druków.
Na przestrzeni wieków zachodziły w niej zmiany, aż osiągnęła ona dzisiejszy etap przemysłowy, którego rozwój zachodzi w jeszcze szybszym tempie.

Przemysł poligraficzny jest szczególną dziedziną produkcyjną ? obejmuje on opracowywanie wzorców (form drukowych) oryginałów tekstowych i rysunkowych, i drukowanie za ich pomocą kopii, w większości na potrzeby masowego odbiorcy.

Jak każdą dziedzinę produkcyjną, tak i poligrafię można określić poprzez wykorzystywane technologie, charakterystykę wyrobów i powiązania z innymi dziedzinami gospodarki.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poligrafia.

Widok do druku:

naklejki cyfrowo

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: