pompy ciepła gdańsk

Istnieje mnogo rodzajów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne.

Ich montaż jednak wymaga sporego doświadczenia, z tego powodu warto wynająć firmę, która montuje .

Wybór ogrzewania

Kwestia ogrzewania staje się bardzo istotna, gdy zaczyna się jesień.
Mieszkańcy bloków martwić się nie muszą (zazwyczaj), jednak sprawa wygląda inaczej w przypadku właścicieli domów wolno stojących. Muszą oni bowiem wybrać najbardziej wydajną i relatywnie tanią metodę ogrzewania swoich czterech ścian.

Piec na węgiel, drewno, gaz? A może ogrzewanie elektryczne, panele słoneczne... Można też sięgnąć po nowsze rozwiązania, takie jak rekuperacja, która jest na chwilę obecną jedną z tańszych w eksploatacji metod grzewczych.

Pompa ciepła z ziemi

Ogrzewanie budynku pompą ciepła wraz z rekuperacją to coraz popularniejsze rozwiązanie. Jako źródło ciepła najczęściej stosuje się energie termalną z ziemi.
Na działce na której stoi budynek wykonuje się serię odwiertów do których wprowadza się odpowiednie rury, które będą doprowadzały ciepło do naszego domu. Ilość tych odwiertów zależy od struktury gleby, oraz od metrażu budynku i wydajności pompy.
Pompa ciepła w takim ogrzewaniu jest rozmiarów niedużej lodówki, zasilana prądem.

Temperaturę w pomieszczeniu reguluje automatycznie, jest to w zasadzie bezobsługowe ogrzewanie, czego nie można powiedzieć o piecu na węgiel na przykład.

Pompy ciepła i rekuperatory ? dlaczego tak często są wybierane przez klientów?

pompy ciepła gdańskChociaż obecnie rekuperatory i pompy ciepła są stosowane przy montażu instalacji ogrzewniczej w obiektach przemysłowych to jednak od kilku lat zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami rośnie także wśród klientów indywidualnych, planujących rozpoczęcie budowy własnego domu. Odzysk ciepła, który umożliwiają te urządzenia z pewnością jest bardzo korzystny, gdy musimy panować nad temperaturą w dużych pomieszczeniach. Jeśli chodzi o budynki mieszkalne, tego rodzaju instalacje są również dość często spotykane zwłaszcza w nowym budownictwie.

Co prawda, nakłady finansowe, które trzeba przeznaczyć na budowę takiej instalacji są dość znaczne, pomimo to jednak jest to opłacalne z uwagi na długoterminowość inwestycji..

Dodane: 15-08-2016 09:13

Tagi: Uncategorized gdańsk dom usługi pompy ciepła ogrzewanie

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: