Komunia i pamiątki

mvmtZakup prezentu komunijnego może dla niektórych okazać się problemem.

Dzisiaj wykorzystuje się inne rozwiązania niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Kiedyś wybierało się chociażby zegarek, który miał być taką właśnie komunijną pamiątką.

Dzisiaj również w sklepach z zegarkami można znaleźć zróżnicowany asortyment po tym względem.

Co więcej naprawdę dobrej jakości zegarek może kosztować w praktyce więcej niż niejeden tablet czy netbook, który obecnie zazwyczaj się wybiera na prezent komunijny.
Warto jednak w pierwszej kolejności przede wszystkim postarać się zorientować co dziecko lubi czy co konkretnie chciałoby dostać.
Takie prezent będzie zdaje się najbardziej trafiony.

Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek

mvmt
W 1968 roku George H.
Thiess wpadł na pomysł wyeliminowania wskazówek i zastąpienia ich cyfrowym wyświetlaczem (chociaż sam pomysł nie był nowy, gdyż pierwszy znany zegarek kieszonkowy bez wskazówek został skonstruowany około 1830 roku).

W maju 1970 został skonstruowany prototyp zegarka Pulsar, a 1972 roku na rynek trafił pierwszy zegarek elektroniczny z czterocyfrowym wyświetlaczem LED.

Większość zegarków z wyświetlaczem LED była wyposażona w przycisk aktywujący wyświetlanie czasu na kilka sekund ponieważ diody LED wymagały zbyt dużo prądu aby możliwe było ich działanie w trybie ciągłym.

Kilka lat po później wyświetlacz LED został wyparty przez wyświetlacz ciekłokrystaliczny, który miał znacznie mniejsze zapotrzebowanie energetyczne tak, że możliwa była praca zegarka z ciągłym wyświetlaniem czasu.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zegarek

Krótka definicja z Wikipedii.

Chronometr

Obecnie wobec możliwości korzystania z dokładnych zegarów elektronicznych i radiowych sygnałów czasu oraz nowoczesnych systemów nawigacyjnych chronometry wyszły z powszechnego użycia.
Stosowane są jednak nadal na okrętach jako rezerwowy czasomierz, nieczuły na działanie impulsu elektromagnetycznego.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chronometr.

Widok do druku:

mvmt

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: