klima gdańsk

Wikipedia i definicja klimatyzacji

Klimatyzacja ? proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np.
w przemyśle elektronicznym). W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np.
samochód osobowy z klimatyzacją).Źródło: Klimatyzacja

Klimatyzacja od zimna i ciepła

klima gdańskKontrolowanie temperatury w pomieszczeniu można powierzyć klimatyzacji, która oprócz funkcji chłodzenia, czyli właśnie klimatyzowania, może też ogrzewać powietrze.
Przy odpowiednio dobranej klimatyzacji nie potrzebujemy innych źródeł ciepła, więc jest to rozwiązanie szeroko stosowane w pomieszczeniach biurowych. Sporo osób jednak korzysta z klimatyzacji jedynie do chłodzenia powietrza latem, zimą klimatyzacja jest nieużywana. Taki dłuższy zastój może powodować pewne problemy z naoliwieniem części ruchomych urządzenia, przez co szybciej się zepsuje. Sposobem na uniknięcie tego jst włączenie klimatyzatora nawet w zimie, aby popracował.

Tańsze klimatyzatory

Obecne ceny klimatyzatorów są na tyle niskie, że niektórzy montują je nawet w swoich mieszkaniach w blokach.
Przy kosztach poniżej pięciu tysięcy i mocnych upałach to nic dziwnego, że popyt na mniejsze urządzenia klimatyzujące wzrósł. Poza instalacjami montowanymi na stałe, na rynku dostępne są też urządzenia klimatyzujące przenośne.
Gabarytowo przypominają małą lodówkę i kiedy zapewnić im odpowiedni wypust powietrza potrafią skutecznie ochłodzić pokój nawet w najbardziej upalny dzień.
Wiadomo, że takie małe urządzenia będą mniej wydajne, jednak jako rozwiązanie doraźne czy awaryjne sprawdzą się idealnie..
Dodane: 06-06-2017 07:05

Tagi: klimatyzacja serwis klimatyzacji klima Gdańsk

Widok do druku:

klima gdańsk

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: