Delikatne komputery i laptopy - jak je naprawić?

ić komputer np. czyszczenie laptopa kraków. Dzisiaj parę spraw odnośnie serwisu komputerów i laptopów.Komputer - niezbędny?Na dzień dzisiejszy trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez komputera. Jest niezbędne w pracy - znajduje

Delikatne komputery i laptopy - jak je naprawić? Prawie każdy komputer lub też komputer przenośny pewnego dnia ulegnie uszkodzeniu i niestety tego nie można tego przewidzieć. Całe szczęście serwisantów jest pod dostatkiem i bez problemu można naprawić komputer np. . Dzisiaj parę spraw odnośnie serwisu komputerów i laptopów.

Komputer - niezbędny?

Na dzień dzisiejszy trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez komputera. Jest niezbędne w pracy - znajduje się w każdym biurze, w każdym urzędzie, w każdej szkole i instytucji. Wokół komputerów rozwinęła się najbardziej dochodowa branża - IT. Obejmuje ona nie tylko kwestie sprzętowe, ale również programowe, czy też związane z internetem i wszelkim wykorzystaniem nowych technologii. Specjaliści IT to jedna z najbogatszych grup społecznych i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Nie wyobrażamy sobie życia bez internetu, mamy do niego dostęp praktycznie nieograniczony. Pamiętajmy, że smartfon i tablet to też urządzenia de facto komputerowe - mają swoje procesory, układy graficzne, itd. Technologia prze do przodu uzależniając nas całkowicie.


Historia laptopa

Początkowo istniał umowny podział komputerów przenośnych pomiędzy laptop (większy i cięższy rodzaj komputera, który wymagał do działania zewnętrznego zasilania) oraz notebook (wymowa /'n??tb?k/, mniejszy rodzaj komputera, łatwy do przenoszenia i posiadający własne źródło zasilania ? pierwotnie rozmiarów notatnika formatu A4, stąd nazwa). W chwili obecnej obydwa te określenia funkcjonują wymiennie.

Pierwszym, jeszcze wizjonerskim urządzeniem z tej kategorii, był DYNABOOK. Jego projekt stworzył Alan Kay w laboratoriach Xerox Parc12.

Pierwszym oferowanym komercyjnie laptopem, który mieścił się w torbie, był Grid Compass Computer 1109. W roku 1979 zaprojektował go William Moggridge dla Grid Systems Corporation. Komputer ten był używany w programie NASA dotyczącym promów kosmicznych we wczesnych latach 80. Komputer miał 340 kB RAM, obudowę ze stopu magnezu oraz podświetlany wyświetlacz. W USA kosztował 8000-10000 USD. Urządzenie nie było kompatybilne z IBM PC, dlatego przegrało wojnę na rynku.

Obecnie w sprzedaży znajdują się laptopy kompatybilne z architekturą Intel x86, z procesorami Intela, VIA i AMD. Układy x86 stosowane są również w notebookach Apple. Inne architektury wykorzystywane są sporadycznie: IBM w serii RS/6000 oraz Apple (do 2006 r.) używało układów PowerPC. Na rynku netbooków, mniejszych kuzynów laptopów, pojawiają się też urządzenia z procesorami ARM.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Laptop#Historia


Czy opłaca się naprawiać?

Czy warto serwisować komputer, czy też lepiej kupić nowy sprzęt? Cóż - jeśli nie mamy już gwarancji to czasem się zastanawiamy, czy nie powinniśmy kupić nowego urządzenia. Producenci bardzo chcą, żebyśmy tak myśleli. Jednak bardzo często problem da się naprawić niewielkim kosztem, nawet jeżeli uszkodzona jest płyta główna - będziemy kilkaset złotych "do tyłu" a nie kilka tysięcy. Ba - czasami warto przemyśleć, czy opłaca się wysyłać komputer na naprawę gwarancyjną. Bardzo często okazuje się, że jednak ta naprawa nie zostanie wykonana na koszt producenta, ponieważ sprzęt został rzekomo zalany,. Wtedy albo spotka nas odmowa, albo sami będziemy musieli ponieść koszty. Niestety - trzeba się uzbroić w cierpliwość, jeśli chcemy by producent spełnił swoje obietnice.



© 2019 http://sauny.kolobrzeg.pl/